Dubai se shpejti me ndertesen me te larte ne bote

Shko poshtė

Dubai se shpejti me ndertesen me te larte ne bote

Mesazh nga **_THE GODFATHER_** prej Tue Apr 01, 2008 11:25 am

Ndertuesit e nje gradaciele 555 presje 3 metra te larte, qe eshte ende ne ndertim e siper ne Dubai, pretendojne se ajo do te jete ndertesa me e larte ne bote, duke ia kaluar kulles CN te Kanadase, e cila e ka mbajtur rekordin per 31 vjet. Ndertesa ne Dubai pritet te perfundoje ne vitin 2008, por lartesia e saj e sakte eshte mbajtur sekret, megjithese ndertuesit thone se do te jete me e larta ne bote. Nje zyrtar i firmes ndertuese, Emaar Properties, tha se, ne perfundim, ndertesa do te jete 693 metra e larte.

Ne perfundim gradaciela do te kete 160 kate, 56 ashensore, apartamente luksoze, dyqane, pishina, si dhe apartamente luksoze per korporatat. Brenda saj do te jete edhe hoteli i pare i stilistit italian, Giorgio Armani, si dhe nje platforme per vizitoret ne katin e 124. Maja e kulles, thone ndertuesit, do te mund te shihet nga 100 kilometra larg.

afro afro

_________________
Nothing can be so amusingly arrogant as a young man who has just discovered an old idea and thinks it is his own.
**_THE GODFATHER_**
**_THE GODFATHER_**
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 114
Location : ITALIA
Registration date : 27/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://milan.forumandco.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dubai se shpejti me ndertesen me te larte ne bote

Mesazh nga Leo8586 prej Thu Apr 24, 2008 12:16 am

O GOODFATHER ka nai vend pune atje?
Leo8586
Leo8586

Numri i postimeve : 30
Registration date : 19/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dubai se shpejti me ndertesen me te larte ne bote

Mesazh nga **_THE GODFATHER_** prej Thu Apr 24, 2008 10:40 am

jan prenotu te gjitha lal lol!

_________________
Nothing can be so amusingly arrogant as a young man who has just discovered an old idea and thinks it is his own.
**_THE GODFATHER_**
**_THE GODFATHER_**
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 114
Location : ITALIA
Registration date : 27/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://milan.forumandco.com

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: Dubai se shpejti me ndertesen me te larte ne bote

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi