Lojerat Olimpike 2008

Shko poshtė

Lojerat Olimpike 2008

Mesazh nga **_ALBANIAN_** prej Mon May 26, 2008 1:01 pm


Kina ka zbuluar mrekullinė e parė e cila do tė mikpresė sportistėt e gjithė botės nė lojrėat olimpike tė kėtij viti, duke prezuantuar pishinėn olimpike pėr sportet e kėsaj kategorie, dhe qė u pagėzua ‘Kubi ujor’. Pishinat e ndėrtuara nė kėtė impiant tė bukur do tė jenė arena e garave pėr notarėt e famshėm, zhytėsit dhe notin e sinkronizuar gjatė muajit sportiv qė do tė zhvillohet nė Kinė.
42 medalje tė arta olimpike do tė jepen nė ‘Kubin ujor’ i cili ėshtė dizenjuar me njė strukturė australiane dhe ėshtė projekti mė i madh nė botė i Etilenit. Pikėrisht kjo i jep anės sė jashtme tė stadiumit, njė formė harku dhe jastėkėt pneumatikė do tė lejojnė hyrjen e dritės sa mė shumė nė kėtė impiant.
Ndėrtimi ka kushtuar 143 milionė dollarė dhe shumė nga donacionet kanė ardhur nga manjatėt jashtė Kinės. ‘Kubi Ujor’ mund tė mbajė 17 mijė persona dhe pėrbėhet nga 5 pishina. Ndėrkohė akti i dytė i lojėrave olimpike, do tė jetė stadiumi kombėtar prej 91 mijė vendesh qė do tė jetė gati nė mars.

_________________
Sekret e zemres tėnde mos ja trego askujt se po si mbajti zemra jote nuk i mban zemra e askujt"
**_ALBANIAN_**
**_ALBANIAN_**
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 51
Registration date : 28/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://milan.forumandco.com/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi