CMIMI I MADH I KANADASE

Shko poshtė

CMIMI I MADH I KANADASE

Mesazh nga **_ALBANIAN_** prej Tue Jun 10, 2008 10:33 am

Polaku Robert Kubica arriti fitoren e parė nė Formula 1, duke u bėrė njėkohėsisht edhe lideri i ri i kampionatit botėror.


Piloti i BMV Sauber zhvilloi njė garė tė shkėlqyer nė Montreal tė Kanadasė, duke pėrfituar edhe nga gabimet e kundėrshtarėve. Momenti kyē i kėsaj gare ka qenė xhiroja e 20-tė kur Ljuis Hamilton ka pėrplasur nė bokse Kimi Raikonen, duke bėrė qė tė dy pilotėt t’i thonė lamtumirė garės.Njė gabim foshnjarak nga ana e pilotit britanik, qė konfirmoi ditėn e tij jo. Nė fund, fitues ka dalė Kubica, i cili ka lėnė pas shokun e skuadrės Nik Haidfeld dhe Devid Kulthard me Red Bullin. Felipe Masa mori njė vend tė pestė tė artė, duke arritur edhe vendin e dytė nė renditjen e pėrgjithshme.

Pas Cmimit tė Madh tė Kanadasė, Botėrori i Formula 1 kryesohet nga Kubica me 42 pikė, i ndjekur nga Masa dhe Hamilton me 38.


_________________
Sekret e zemres tėnde mos ja trego askujt se po si mbajti zemra jote nuk i mban zemra e askujt"
**_ALBANIAN_**
**_ALBANIAN_**
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 51
Registration date : 28/02/2008

Shiko profilin e anėtarit http://milan.forumandco.com/portal.htm

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: CMIMI I MADH I KANADASE

Mesazh nga dakku prej Wed Jun 11, 2008 11:44 am

Ja disa fragmente per ato qe nuk e kane shikuar garen


dakku
dakku

Numri i postimeve : 57
Registration date : 23/04/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: CMIMI I MADH I KANADASE

Mesazh nga FATOS prej Tue Jun 24, 2008 2:16 pm

FORCA FELIPE MASSA !!!!!!   Suspect

Felipe Massa


Ferrari
Debutto Gran Premio d'Australia 2002 (risultato - Ritiro)
Data di nascita 25/04/1981 a Sao Paulo (Brasile)
Nazionalitą Brasile
Altezza 1.65 m
Peso 58.00 kg
FATOS
FATOS
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 65
Age : 33
Location : italy
Registration date : 10/03/2008

Shiko profilin e anėtarit

Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Re: CMIMI I MADH I KANADASE

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht nė krye Shko poshtė

Mbrapsht nė krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi